YMYL Сторінки

YMYL (Your Money or Your Life) сторінки потрапили у більш жорсткі рамки – що до їх якості з боку Google.
Іншими словами можна сказати, що Google підняв планку стандартів якості сайтів. Це стосується сторінок, які потенційно можуть вплинути на щастя, здоров’я, фінансову стабільність користувачів. Саме ці сторінки і названі Google “Ваші гроші або ваше життя” або YMYL.
Перелік сторінок, які відносяться до YMYL:
Сторінки торгових або фінансових транзакцій:

Веб-сторінки, які дозволяють користувачам здійснювати покупки, переказувати гроші, оплачувати рахунки та інші фінансові операції в режимі онлайн (наприклад, інтернет-магазини та інтернет-сторінки банку).

Сторінки, які містять фінансову інформації: веб-сторінки, що надають поради або інформацію про інвестиції, податки, планування виходу на пенсію, придбання будинку, оплата за коледж, страхування покупки тощо.

Сторінки з медичною інформацією: веб-сторінки, що надають поради або інформацію про здоров’я, ліки, специфічні захворювання або симптоми, психічне здоров’я, харчування тощо.

Сторінки юридичної інформації:

Веб-сторінки, які надають юридичну консультацію або інформацію з таких питань, як розірвання шлюбу, опіка над дітьми, створення заповіту, отримання громадянства тощо.

Статті новин або публічні/офіційні інформаційні сторінки, важливі для інформування громадськості:

Веб-сторінки, що містять інформацію про місцеві/державні/національні  процеси, політику, людей та закони;

Послуги з надання допомоги в разі стихійних лих, державні програми та соціальні послуги;

Новини про важливі теми, такі як міжнародні заходи, бізнес, політика, наука та технології; тощо.

Google у свою чергу зауважує, що не всі новини обов’язково вважаються YMYL, але є багато інших тем, які кожен може розглядати як YMYL. Такі теми як утримання дитини, дотримання прав дитини, інформацію про безпеку автомобіля тощо.
Приклад:
Увага! Веб сайт, приведений у наступній главі не реальний, описаний виключно для прикладу. Збіг з реальними зразками можливий, але в даному прикладі прошу вважати випадковим.

Веб-сайт про косметичні рецепти, який не містить жодних відповідних повноважень чи експертних оцінок. Власник сайту, відповідальний за вміст, отримує чималі прибутки від свого веб-сайту та його облікового запису YouTube.

Реальні загрози:

– пропонуються рецепти для створеня нестійких та небезпечних косметичних продуктів, які іноді виявляються навіть токсичними для певної категорії людей, яких сайт заохочував до вживання. Люди, які постраждали від пошкодження шкіри використовували інформацію з сайту про мовляв позитивний вплив на здоров’я, та використовували рецепти ліків для шкірних захворювань. Згодом виявилося, що такі продукти негативно впливають на фізичне здоров’я багатьох людей.

– на сайті пропонуються підроблені зразки багатьох видів косметичних препаратів, але конкретно про джерела походження препаратів нічого невідомо.

Висновок:

Користувачам:

Відомо, що інтернет насичений шахрайством, але впровадження більш жорстких вимог до подібних ресурсів допоможе уникнути цієї небезпечної практики та відсутності відповідальності!

Web розробникам:

Я рекомендую вам повністю проаналізувати весь документ, щоб зрозуміти YMYL типи сторінок у різних аспектах якості. Посилання на актуальну версію документу дивіться нижче.  Експертиза, Авторитетність та Надійність ось основний посил документу. Google дає зрозуміти, що YMYL сайти повинні бути написані акредитованими, кваліфікованими фахівцями.
Якщо сайт продає товар чи пропонує послугу сумнівної якості, або навіть є мізерна негативна репутація – це може бути ознакою поганої якості цього сайту. Дуже схоже, що у великому інтернет смітнику Google має намір навести порядок.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(28 голосів, в середньому: 5 з 5)

Один коментар

  • Gullara

    Google молодець! Сподіваюся йому вдасться виловити небезпечні сайти, власники яких наживаються на довірливих користувачах. Своєрідний закон для всесвітньої павутини, шахраям тепер доведеться піти в сторону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *